Kalan Süre

  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE
  • Önemli Tarihler

    • 4-5 Aralık 2019 Kongre ve Sergi

    PROGRAM

    1. GÜN, 4 ARALIK 2019, ÇARŞAMBA
    Oturumlar sırasında eş zamanlı Türkçe-İngilizce simultane çeviri yapılacaktır.
    08:30 - 09:30

    KAYIT

    09:30 - 11:00

    AÇILIŞ TÖRENİ
    • Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı
    • Açılış Konuşmaları
    • Sergi Açılışı

    11:00 - 11:30

    ARA

    11:30 - 12:00

    Davetli Konuşmacı: Olivier VION (ITA-AITES)
    ITA Özel Sunumu

    12:00 - 12:30

    Davetli Konuşmacı: Hamdi AYDIN (YTMK - ITA-AITES)
    ITA Özel Sunumu

    12:30 - 14:00

    ÖĞLE ARASI

    14:00 - 16:15

    I. OTURUM
    TÜNEL PROJE VE YAPIM TEKNİĞİNDEKİ GELİŞMELER
    Oturum Başkanı: Abdulkadir URALOĞLU (KGM - YTMK)

    14:00 - 14:30

    Davetli Konuşmacı: Dr. Yalçın EYİGÜN (AYGM)
    ÖRTÜ TABAKASI SINIRLI OLAN ZAYIF ZEMİNLERDE AÇILAN BÜYÜK KESİTLİ TÜNELLER İÇİN ÖZEL ÇÖZÜMLER

    14:30 - 15:00

    Davetli Konuşmacı: Dr. Ayhan KOÇBAY (DSİ)
    DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NDE TÜNEL DELME MAKİNASI (TDM) İLE YAPILAN ÇALIŞMALAR VE ÖRNEKLER

    15:00 - 15:30

    Davetli Konuşmacı: Suat GÜLLÜ (TCDD)
    YÜKSEK HIZLI DEMİRYOLU TÜNELLERİ, BİLECİK T26 TÜNELİ ÖZELİNDE KARŞILAŞILAN PROBLEMLER VE ÇÖZÜMLERİ

    15:30 - 16:00

    Davetli Konuşmacı: Doç. Dr. Nurdan APAYDIN (AYGM)
    ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANLIĞI’NIN İSTANBUL İLİNDEKİ METRO PROJELERİ

    16:00 - 16:15

    SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ

    16:15 - 16:30

    ARA

    16:30 - 17:30

    II. OTURUM
    TÜNEL GÜZERGAHLARININ PLANLANMASI VE UYGULAMALAR
    Oturum Başkanı: Aydın DOĞAN (KGM)

    16:30 - 16:45

    DOĞUDENİZ TÜNELİ (T5 TÜNELİ) PORTAL VE TÜNEL DESTEK SİSTEMLERİNİN İNCELENMESİ
    Dr. Ebu Bekir AYGAR (FUGRO SİAL)

    16:45 - 17:00

    KARAYOLU TÜNELLERİNDE GEOMETRİK KRİTERLER VE HIZ SINIRLARI
    Fatih AKKAYA (KGM)

    17:00 - 17:15

    KENTSEL ALTYAPI TÜNELLERİNİN GELİŞİMİ VE ÜLKEMİZDE UYGULANABİLİRLİĞİ
    Dr. Sema GÜR (DSİ)

    17:15 - 17:30

    SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ

    2. GÜN, 5 ARALIK 2019, PERŞEMBE
    Oturumlar sırasında eş zamanlı Türkçe-İngilizce simultane çeviri yapılacaktır.
    09:00 - 10:30

    III. OTURUM
    TÜNEL PROJELENDİRİLMESİ
    Oturum Başkanı: Şenol ALTIOK (KGM)

    09:00 - 09:15

    BURSA-YENİŞEHİR YÜKSEK HIZLI TREN PROJESİ
    T6 TÜNELİ (KM:61+910 İLE KM:64+350) KM:62+822’DA MEYDANA GELEN GÖÇÜK VE GÖÇÜK KESİMİN DESTEK SİSTEMİ DETAYLARININ BELİRLENMESİ VE T2 TÜNELİ (KM:55+180-KM:55+720) DESTEK SİSTEMLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ
    Dr. Ebu Bekir AYGAR (FUGRO SİAL)

    09:15 - 09:30

    YÜKSEK ÖRTÜ YÜKÜNE SAHİP TÜNELLER İÇİN BİR VAKA ANALİZİ
    Özgen KÖKTEN (TEMELSU), Ece Dilan ASMA (TEMELSU), Mehmet Sercan KÜÇÜKASLAN (KGM), Galip Devrim ERYILMAZ (KGM), Sevda GÜNEY (KGM), Aydın DURUKAN (KGM)

    09:30 - 09:45

    MECİDİYEKÖY-MAHMUTBEY METROSU (İSTANBUL) TBM TÜNELLERİNDE ENJEKSİYON ÇALIŞMALARININ FARKLI JEOLOJİK KOŞULLAR ALTINDA DEĞERLENDİRİLMESİ
    Mehmet Ali BERK (EMAY), Yıldıray ÇELİK (İBB), Prof. Dr. Alaettin KILIÇ (İÜC), Ülkü Ebru YILDIRIM (İBB)

    09:45 - 10:00

    TÜNELLERDE LİFLİ BETONLARIN ENERJİ YUTMA GÖSTERGESİ TOKLUK İNDEX TESTİNİN İRDELENMESİ
    Prof. Dr. Muhammet Vefa AKPINAR (KTÜ)

    10:00 - 10:15

    KAŞÜSTÜ KAVŞAĞI ALTGEÇİTİ
    JEOLOJİK – JEOTEKNİK ARAŞTIRMA VE TASARIM ÇALIŞMALARI
    Aytuna SAYIN (KGM), Ahmet ŞİRİN (KGM), Galip Devrim ERYILMAZ (KGM), Aydın DURUKAN (KGM), Kürşat TOKGÖZOĞLU (YÜKSEL PROJE), Miraç KARADEMİR (YÜKSEL PROJE)

    10:15 - 10:30

    SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ

    10:30 - 11:00

    ARA

    11:00 - 12:30

    IV. OTURUM
    TÜNEL YAPIM YÖNTEMLERİ İLE YAPIM VE İŞLETMENİN ÇEVRESEL ETKİLERİ
    Oturum Başkanı: Ahmet SAĞLAM (KGM)

    11:00 - 11:30

    YENİ ZİGANA TÜNELİ HAVALANDIRMA YAPILARI
    Aydın DURUKAN (KGM), Galip Devrim ERYILMAZ (KGM), Şenol ALTIOK (KGM), Aytuna SAYIN (KGM), Sabri Cansu AKBAY (YÜKSEL PROJE), Volkan ÜZELER (YÜKSEL PROJE), Raşit Emre ÇAKIR (YÜKSEL PROJE), Erkil Onur TARI (YÜKSEL PROJE), Mustafa Kemal AKMAN (YÜKSEL PROJE)

    11:30 - 11:45

    PREKAST TÜNEL SEGMENTLERİNİN DENEYSEL YÖNTEMLER İLE YAPISAL ANALİZİ
    Oğuz TENGİLİMOĞLU (Leeds U), Prof. Dr. Uğurhan AKYÜZ (ODTÜ)

    11:45 - 12:00

    TÜNEL KAZI ÇALIŞMALARI SONUCU OLUŞAN PASANIN DURUMU
    Tanzer PİRPİR (Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü), Veysel SÜSLÜ (Konya Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü)

    12:00 - 12:15

    KENT İÇİ PATLATMALI TÜNEL KAZILARINDAN KAYNAKLI TİTREŞİMLERİN KAYA ÖZELLİKLERİNE GÖRE DEĞERLENDİRİLMESİ
    Prof. Dr. Ali KAHRİMAN (İst. Okan Ü), Sadettin BAĞDATLI (İst. Okan Ü), Rıza SAĞLAM (ŞENBAY-KOLİN-KALYON), Oktay BAYINDIR (ORICA NİTRO), Rafet FİDAN (GÜLERMAK-NUROL)

    12:15 - 12:30

    SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ

    12:30 - 14:00

    ÖĞLE ARASI

    14:00 - 15:15

    V. OTURUM
    TÜNEL İŞLETME SİSTEMLERİ VE TÜNEL GÜVENLİĞİ
    Oturum Başkanı: Ahmet GÜLŞEN (KGM)

    14:00 - 14:15

    KARAYOLU TÜNELLERİNDE TEHLİKELİ MADDE TAŞIMACILIĞI RİSK ANALİZİ
    Metin AYTEKİN (KGM), Erdinç KASIRGA (KGM), Özkan KAÇAN (KGM)

    14:15 - 14:30

    TÜRKİYE VE AVRUPA KARAYOLLARI TÜNELLERİNİ GÜVENLİK AÇISINDAN KARŞILAŞTIRMA
    A. İrfan ÜNAL (E-KGM)

    14:30 - 14:45

    TÜNELLERDE YANGIN GÜVENLİĞİ
    Mustafa Salih KORKMAZ (EFECTIS ERA AVRASYA)

    14:45 - 15:00

    TÜRKİYE’DE FARKLI KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERDEKİ TÜNELLERİN GÜVENLİK VE İŞLETİM ÖZELLİKLERİ ÜZERİNE BİR ARAŞTIRMA
    Dr. Öğr. Üyesi Metin Mutlu AYDIN (Gümüşhane Ü), Hüseyin KALKAN (GÜ)

    15:00 - 15:15

    SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ

    15:15 - 15:45

    ARA

    15:45 - 17:15

    VI. OTURUM
    VAKA ANALİZLERİ VE ŞARTNAMELER
    Oturum Başkanı: Prof. Dr. Candan GÖKÇEOĞLU (HÜ)

    15:45 - 16:15

    YUSUFELİ BARAJI RELOKASYON YOLLARI
    YAPIM ÇALIŞMALARI, KARŞILAŞILAN PROBLEMLER VE TASARIM YAKLAŞIMLARI
    Şenol ALTIOK (KGM), Galip Devrim ERYILMAZ (KGM), Aydın DURUKAN (KGM), Aytuna SAYIN (KGM), Volkan ÜZELER (YÜKSEL PROJE), Ufuk DOĞRU (YÜKSEL PROJE), Kürşat TOKGÖZOĞLU (YÜKSEL PROJE)

    16:15 - 16:30

    KARAYOLLARINDA İLK NATM SİSTEMİNE GÖRE TÜNEL PROJELENDİRİLMESİ, YAPIMI VE SONRAKİ GELİŞMELER
    Hikmet TUĞLU (OTOYOL A.Ş.)

    16:30 - 16:45

    KUZEY MARMARA OTOYOLU ANADOLU T4 TÜNELİNDE ÖNGÖRÜLEBİLİR VEYA AŞIRI DEFORMASYONA GÖRE NATM İLE ÇOK PARÇALI İLERLEME UYGULAMALARI
    Taner KALAKCI (MARMARA OTOYOL İNŞ.), İlyas BULUT (MARMARA OTOYOL İNŞ.), Ahmet Hulki TUNCER (MARMARA OTOYOL İNŞ.)

    16:45 - 17:00

    MADEN ANA NAKLİYE GALERİLERİNDE TAHKİMATSIZ DURABİLİRLİLİĞİN YERİNDE ÖLÇÜMLERLE DEĞERLENDİRİLMESİ: ÖRNEK ÇALIŞMA
    Dr. Öğr. Üyesi Salih YÜKSEK (Sivas Cumhuriyet Ü)

    17:00 - 17:15

    SORULAR VE OTURUM BAŞKANININ GENEL DEĞERLENDİRMESİ

    17:15

    KAPANIŞ